
WTB ThickSlick Tire - 27.5 x 1.95 Clincher Wire Black Comp
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 1.95 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $34.95
-65%$34.95
$12.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 1.95 |
| Tire Type | Clincher |












