
Schwalbe Big Betty Tire - 29 x 2.6" Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Super Gravity
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $108.00
-65%$108.00
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












