
Schwalbe Dirty Dan Tire - 27.5 x 2.35 Tubeless Folding Black Addix UltraSoft
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 60 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $108.00
-65%$108.00
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 60 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Downhill |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












