
Schwalbe Green Marathon Tire - 26 x 2.00 Clincher Wire BLK/Reflective Performance Line GreenGuard TwinSkin Addix
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 960 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 960 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |












