
Schwalbe Green Marathon Tire - 27.5 x 1.65 Clincher Wire BLK/Reflective Performance Line GreenGuard TwinSkin Addix
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 810 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 44 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 1.65 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 80 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 810 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 44 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 1.65 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 80 |












