
Schwalbe Green Marathon Tire - 27 x 1-1/4 Clincher Wire BLK/Reflective Performance Line GreenGuard TwinSkin Addix
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 670 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 630 / 27" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 27" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27 x 1-1/4 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 95 |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 67 |
| Color | Black/Reflective |
| Weight | 670 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 630 / 27" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 27" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27 x 1-1/4 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 95 |












