
Schwalbe Kojak Tire - 20 x 1.35 Clincher Folding BLK Performance SpeedGrip RaceGuard
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 34 |
| Labeled Size | 20 x 1.35 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 34 |
| Labeled Size | 20 x 1.35 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Clincher |












