
Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless Folding BLK Evolution Line Super Gravity Addix Soft
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












