
Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.50 Tubeless Folding BLK Evolution Line Gravity Pro Addix Soft Radial
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 67 |
| Color | Black |
| Weight | 1255 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $108.00
-65%$108.00
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 67 |
| Color | Black |
| Weight | 1255 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












