
Schwalbe Marathon Almotion Tire
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black, Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 38, 53 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5", 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.15, 700 x 38 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black, Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 38, 53 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5", 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.15, 700 x 38 |
| Tire Type | Clincher |












