
Schwalbe Marathon Racer Tire - 26 x 1.5 Clincher Wire BLK Performance Line RaceGuard Addix E-25
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.50 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.50 |
| Tire Type | Clincher |












