
Schwalbe Nobby Nic Super Trail E50 Tire 27.5x2.8" A-Spgrip
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $102.00
-65%$102.00
$35.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












