
Schwalbe Pick-Up Tire - 27.5 x 2.60 Clincher Wire BLK/Reflective Performance Line Super Defense Addix E Twin Skin E-50
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 2.60 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $59.00
-65%$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 2.60 |
| Tire Type | Clincher |












