
Schwalbe Rocket Ron Tire - 26 x 2.1 Clincher Folding Black Addix
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |












