

Schwalbe Thunder Burt Tire
| Flat Protection | Sidewall |
| Color | Black, Black/Transparent |
| Defined Color | Black, Tan |
| ISO Width (mm) | 53, 57, 60 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.10, 29 x 2.10, 29 x 2.25, 29 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $102.00
-65%$102.00
$35.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Sidewall |
| Color | Black, Black/Transparent |
| Defined Color | Black, Tan |
| ISO Width (mm) | 53, 57, 60 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.10, 29 x 2.10, 29 x 2.25, 29 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












